Nowy rozdział dla Pentair Water Treatment

<

Nowy rozdział dla Pentair Water Treatment

Dziedzictwo Erie jest wciąż żywe i zapowiada ekscytującą przyszłość dla produktów do zmiękczania wody od Pentair

Ostatnia, zakończona powodzeniem integracja produktów do uzdatniania wody Erie z rodziną zmiękczaczy Pentair nie oznacza końca pewnej ery, lecz początek nowego, ekscytującego rozdziału dla branży uzdatniania wody w budynkach mieszkalnych w Europie.  Wiąże się ona z przyjęciem jednej z najbardziej szanowanych i zaufanych marek w świecie uzdatniania wody pod skrzydła innej – znanej z jakości, innowacji i doskonałych procedur wytwórczych. Niesie to ze sobą również szereg możliwości dla perspektywicznych i przedsiębiorczych partnerów gotowych przenieść rynek zmiękczaczy do wody na wyższy poziom.  Omawiamy naszą drogę, podczas której wzięliśmy i udoskonaliliśmy to, co pewna kultowa marka miała najlepszego w swojej ofercie, jednocześnie tworząc wiodące na rynku portfolio zmiękczaczy do wody nowej generacji.

Więcej niż suma pojedynczych części

Wydawałoby się, że od przejęcia Erie przez Pentair w 2019 r. upłynęły wieki, lecz dla zespołów zaangażowanych w migrację asortymentu produktów Erie do Pentair czas zleciał błyskawicznie. Ich zadanie nie polegało tylko na przeniesieniu sprzętu produkcyjnego, ludzi i procesów. Musieli oni również dokonać transferu dziedzictwa w zakresie innowacji oraz zdobyć serca i umysły lojalnych partnerów, którzy, co zrozumiałe, mieli wątpliwości co do przyszłości swojej ulubionej marki. Na szczęście misja ta nie mogła znaleźć się w pewniejszych rękach i wszyscy teraz mogą zgodzić się co do tego, że przyszłość partnerów Pentair w branży uzdatniania wody oraz jej klientów zapowiada się, za sprawą nowego portfolio zmiękczaczy, lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Podróż po lepszą jakość i większe możliwości

pisa plant
Zakład firmy Pentair w Pizie

W praktyce podróż ta rozpoczęła się w 2021 r. poprzez przeniesienie produkcji Erie z historycznej bazy w belgijskim Grobbendonk do centrów doskonałości produkcyjnej Pentair w całej Europie. 

Produkcję głowic przeniesiono do zakładu Pentair w Pizie, a kompletnych systemów – do zakładu produkcyjnego Pentair w Herentals. Każda osoba, która była w jednej z tych fabryk, nie może oprzeć się imponującej jakości procesów, jakie w nich obowiązują.
Przeniesienie sprzętu produkcyjnego bez zakłócenia procesu produkcyjnego wymagało wyjątkowo sprawnej pracy zespołowej oraz, jakby wyzwań było mało, zostało ukończone w trakcie pandemii COVID. Niemniej jednak, wszystko odbyło się w terminie, a nowe linie produkcyjne zmiękczaczy były operacyjne jeszcze przed kwietniem 2021. 

W jednej chwili zdolności produkcyjne niemal podwoiły się, dając Pentair większą elastyczność i odporność – zwłaszcza w czasach, gdy zakłady produkcyjne na całym świecie zaczęły odczuwać skutki zawężenia globalnej sieci dystrybucji oraz następujących po nim brakach w dostawach materiałów. W dodatku istniejące linie zostały dostosowane do wiodących na świecie systemów zapewnienia jakości, z których firma Pentair Europe jest znana, co jeszcze bardziej zwiększyło pewność wśród klientów na całych kontynencie.

Zmiękczacz do każdego zastosowania i na każdy budżet

Firma Pentair wprowadziła już na rynek swoje nagradzane zmiękczacze do wody, więc rok 2021 był też początkiem racjonalizacji produktu i programu brandingowego, w ramach którego połączono dwa portfolio w jedną spójną rodzinę produktów. Katalog ten przedstawia Pentair jako posiadacza jednego z najszerszych i najbardziej kompleksowych asortymentów produktów do uzdatniania wody w budynkach mieszkalnych wśród wszystkich producentów zmiękczaczy. Chociaż nazwa Erie wyszła z użytku, to znane z niej produkty wciąż wchodzą w skład oferty. Dla zastosowań mieszkalnych produkty klasy podstawowej, takie jak River Soft, Sentencia, czy Maxima oferują świetną jakość w stosunku do ceny, a modele ze średniej półki, jak Slimline, Evolio i Softena dają szerszy wybór rozmiarów i opcji użytkowych. Produkty z klasy premium to IQ Soft z funkcją łączności przez Wi-Fi oraz atrakcyjnie wyglądające Foleo z zaawansowaną funkcjonalnością dotykową. 

softener range
Oferta zmiękczaczy do wody Pentair


Ponad 40 wariantów modeli i rozmiarów, a wiele z nich oferuje dodatkowe opcje, sprawia, że asortyment produktów do użytku domowego daje ogromny wybór na każdą kieszeń i do każdego zastosowania. Natomiast rynek zmiękczaczy do zastosowań komercyjnych obsługują znane marki, takie jak ProFlow i nowa seria zmiękczaczy montowanych na dopływie ciepłej wody H2Optimo.

Nowe zmiękczacze. Nowe wsparcie

Przeniesienie całego asortymentu do jednej marki sprawiło, że partnerzy i klienci Pentair zaczęli dostrzegać namacalną różnicę w sposobie prezentacji produktu i wsparcia. W tym roku wprowadziliśmy zupełnie nową stronę internetową na temat uzdatniania wody zarówno przez zmiękczacze do użytku domowego, jak i komercyjnego. Opublikowaliśmy nowy katalog w formie flipbooka, skorygowana dokumentacja techniczna będzie dostępna online w wielu formatach i językach. Co więcej, powołaliśmy specjalny zespół regionalnych menedżerów ds. sprzedaży produktów do uzdatniania wody obejmujący całą Europę, którego celem jest zapewnienie opieki i wsparcia partnerom i kluczowym klientom, którzy wybrali Erie lub Pentair już wcześniej bądź zamierzają to zrobić.

Przyszłość to łączność

pentair dealer portal dashboard
Pulpit Pentair ConnectMySoftener

Praca w Pentair nie kończy się na zakończeniu integracji Erie. Funkcje łączności to przyszłość, a znaczącą część ostatnich planów rozwoju Pentair, bazujących na pionierskiej pracy wykonanej w Erie, są zmiękczacze wyposażone w moduł Wi-Fi. Łączność przez Wi-Fi przynosi ogrom zalet zarówno właścicielom, jak i fachowcom. Użytkownicy mają możliwość kontrolowania i zdobywania informacji poprzez zmiękczacz przy użyciu aplikacji natywnej, a serwisanci mają podgląd na urządzenia w nieruchomość klienta, zdalnie wykonywać diagnostykę i serwis, a tylko niektóre z wielu zalet. Funkcje te są już aktywne i już robią różnicę w Pentair IQSoft, a jeszcze przed końcem roku będą dostępne jako opcja w kolejnych liniach zmiękczaczy.

Wszystkie wskazane znaki towarowe i logotypy Pentair są własnością firmy Pentair. 
Zarejestrowane i niezarejestrowane znaki towarowe i loga stron trzecich należą do ich odpowiednich właścicieli.

© 2023 Pentair. Wszelkie prawa zastrzeżone.