Lidmaatschap van Europese beroepsverenigingen geeft Pentair een stem

<
European Trade Association
European Trade Association

Lidmaatschap van Europese beroepsverenigingen geeft Pentair een stem

Een oud spreekwoord zegt dat je iemand kunt beoordelen aan de hand van de mensen waarmee hij omgaat. In dat opzicht staat Pentair in hoog aanzien. Het bedrijf is immers volwaardig lid van veel gerenommeerde beroepsverenigingen in Europa. 
 

Van nicheorganisaties zoals de Duitse waterkoelervereniging tot internationale instanties zoals Aqua Europa, beroepsverenigingen geven Pentair een luidere stem. Als bedrijf dat toegang tot zuiver en veilig water essentieel vindt voor het leven, vinden we ook het lidmaatschap van en de deelname aan beroepsverenigingen essentieel. In elk land zijn beroepsverenigingen de sleutel tot de bevordering, voorlichting en verdediging van waterbehandeling en de positieve impact daarvan.
 

We werpen een blik op het werk van deze sectorinstanties, stellen de vraag waarom Pentair ze ondersteunt en wat het lidmaatschap betekent voor de klanten van Pentair in Europa.

Het publiek bewustmaken van het belang van waterbehandeling

Steven Van Campenhout is Sales Director voor de Components Business Unit van Pentair en zetelt ook in de raad van bestuur van Aqua Belgica, de Belgische beroepsvereniging van waterbehandelingsbedrijven.
 

glass of water


“Net als bij de meeste beroepsverenigingen is het van onschatbaar belang om het publiek bewust te maken van onze sector”, zegt Steven. “Onze leden weten hoe belangrijk, complex en kwetsbaar water van hoge kwaliteit is, maar het kan vaak verwarrend zijn voor de consument. Onze vereniging organiseert voorlichtingsprogramma’s, publiceert onderzoekspapers, houdt enquêtes en wil de kennis verruimen van de voordelen van waterbehandeling, in het bijzonder waterontharding.”
 

Maar die boodschap is niet alleen bestemd voor de consument. Aqua Belgica is net als veel van zijn Europese tegenhangers ook actief betrokken bij lobbywerk op lokaal, nationaal en zelfs internationaal niveau om de sector die het vertegenwoordigt, beter te profileren.

De beste praktijken invoeren in de hele sector

In Frankrijk bepleit de  Franse Vereniging van Waterbehandelingsprofessionals (UAE) het welzijn van de waterbehandelingssector bij de nationale waterregulator (ACS) en het Franse Ministerie van Volksgezondheid. Christophe Masson, verkoopverantwoordelijke voor Pentair in Frankrijk, draagt ook zijn steentje bij tot het communicatiecomité van de UAE en is trots op de inspanningen die de vereniging levert voor de sector. Hij herinnert zich een recent meningsverschil met een andere beroepsvereniging. “We hadden vernomen dat de bouwsector enkele richtlijnen had uitgevaardigd, waarin werd gesteld dat waterontharders niet echt nodig waren”, vertelt Christophe. “De UAE nam contact op en herhaalde de vele voordelen van ontharding. Kort daarna wijzigden de verantwoordelijken hun aanbevelingen. Dit is een goed voorbeeld van samenwerking tussen beroepsverenigingen om de beste praktijken te promoten en waar nodig uit te werken.”


Op dezelfde manier werkt Aqua Italia, de Italiaanse Vereniging van Waterbehandelingsfabrikanten, waarin Pentair zeer actief is, non-stop aan evenementen, maatschappelijke campagnes en andere initiatieven om de waterbehandelingssector te promoten. In 2021 speelde Aqua Italia een belangrijke rol bij het invoeren van de Drinkwaterbonus in samenwerking met de Italiaanse regering. Die wet geeft de consument een fiscale korting van 50% op de aankoop van waterbehandelingsapparatuur. 

“Aqua Italia speelt een prominente rol bij het duidelijk maken van de voordelen van correct behandeld leidingwater aan consumenten.”
Luigi Salarolo, Business Development Director bij Pentair Italy

Luigi Salarolo, Business Development Director bij Pentair Italy, is lid van de raad van bestuur van Aqua Italia: “Onze beroepsvereniging speelt een prominente rol bij het duidelijk maken van de voordelen van correct behandeld leidingwater aan consumenten. Onlangs lanceerden we een nieuwe digitale campagne, #InAquaVeritas genaamd. Die is speciaal bedoeld om enkele mythes in verband met de kwaliteit van leidingwater te ontkrachten en om ons uiteindelijk minder afhankelijk te maken van water in plastic flessen en de milieu-impact daarvan te verminderen. Bij Pentair vinden we het belangrijk om de afvalberg van plastic flessen te verkleinen. Als lid van een beroepsvereniging klinkt onze stem veel luider”, aldus Luigi.
 

 

Lidmaatschap van beroepsverenigingen zorgt voor gemoedsrust

manufacturing

Steven Van Campenhout twijfelt er niet aan dat het lidmaatschap van beroepsverenigingen ook voor gemoedsrust zorgt bij de klanten van Pentair in hun respectieve landen. “Ik beschouw ons lidmaatschap als een ‘certificaat’ of ‘keurmerk’”, zegt hij. “Alle leden van de beroepsvereniging, of het nu om fabrikanten zoals Pentair of om distributeurs en installateurs gaat, moeten de gedragscode naleven. Dit is een ethische code die alle leden verplicht om enkel betrouwbare en doeltreffende systemen te voorzien volgens de wettelijke voorschriften van de nationale regelgeving inzake waterbehandeling. Bij een inbreuk op die code schiet de vereniging in actie.”
 

Christophe Masson is het daarmee eens: “Beroepsverenigingen voeren de beste praktijken in, verwachten de beste praktijken en stellen vragen als hun leden niet voldoen.”

“Beroepsverenigingen voeren de beste praktijken in, verwachten de beste praktijken en stellen vragen als hun leden niet voldoen.”
Christophe Masson, Area Sales Manager, Pentair France

Het helpt dat beroepsverenigingen grotendeels worden gerund op nationaal niveau; alleen bedrijven die aanwezig zijn in een land, kunnen toetreden tot de lokale verenigingen. Pentair is lid van beroepsverenigingen in de meeste Europese landen waar het actief is.
 

“Een beroepsvereniging is een geweldig forum om te netwerken”, zegt Luigi Salarolo. “Aqua Italia houdt vrijwel maandelijkse vergaderingen en ik kan ervaringen uitwisselen en kennis delen met medefabrikanten en klanten. We zetten onze commerciële verschillen opzij om het welzijn van de waterbehandelingssector te promoten.”
 

Veel nationale beroepsverenigingen zijn gefedereerd op internationaal niveau. Dat zorgt voor consequente normen, technologie en de beste praktijken over de grenzen heen. 

 

Beroepsverenigingen informeren en inspireren  

Andere Europese bedrijven van Pentair zien het voordeel en de positieve impact van het lidmaatschap van een beroepsvereniging; vooral zijn Foodservice-afdeling. Via allianties met vending-verenigingen in Italië, Duitsland en Frankrijk blijft Pentair tijd en middelen investeren in het succes van Europese beroepsverenigingen.

“Als lid van een beroepsvereniging kunnen we meer mensen op meer plaatsen inspireren om van beter water te genieten.”
Steven Van Campenhout, Sales Director, Pentair Components Business Unit

Beroepsverenigingen spelen een cruciale rol in het Europese waterbehandelingslandschap. Steven Van Campenhout is dan ook trots op de ondersteuning en het lidmaatschap van Pentair op het hele continent. “Lidmaatschap geeft ons inspraak, zorgt ervoor dat onze sector collectief voldoet aan de verwachtingen van klanten en, belangrijkst van al, beroepsverenigingen helpen ons meer mensen op meer plaatsen te inspireren om van beter water te genieten.”
 

 

Belangrijkste Europese beroepsverenigingen waarvan Pentair lid is 

associations

Aqua Italia: Vereniging van Waterbehandelingsfabrikanten
Aquabelgica: Beroepsvereniging van Waterbehandelingsbedrijven
CONFIDA: Italiaanse Vending-vereniging
BDV: Federale Vereniging van de Duitse Verkoopautomatensector
UAE: Franse Vereniging van Waterbehandelingsprofessionals​​​​​​​​​​​​​​
GWCA: Duitse Waterkoelervereniging​​​​​​​
NAVSA: Nationale Federatie van Automatische Verkoop en Diensten

TOP
CAPTCHA
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.

Alle vermelde handelsmerken en logo’s van Pentair zijn eigendom van Pentair. 
Alle andere geregistreerde en niet-geregistreerde handelsmerken en logo’s zijn het eigendom van hun respectieve eigenaars.

© 2023 Pentair. Alle rechten voorbehouden.